Termolifting RF – modelowanie sylwetki – efekt anti-aging(odmłodzenia)
Pod wpływem ciepła włókna kolagenowe ulegają skurczeniu, i wtórnemu napięciu, pobudzając komórki skóry do regeneracji i odnowy. Dzięki naturalnej regeneracji uzyskujemy ujędrnienie, poprawę napięcia, elastyczności i gęstości skóry
Termolifting RF – to zabieg który wykorzystuje właściwości fal radiowych (radiofrakcję) dla uzyskania jędrnej, pozbawionej zmarszczek skóry, oraz redukcji tkanki tłuszczowej. Jest to zabieg silnie modelujący sylwetkę i wspomagający walkę z cellulitem. Zabieg jest bezpieczny, nieinwazyjny, a skóra szybko się regeneruje.
Termolifting pobudza naturalne procesy metaboliczne komórek: dzięki czemu odbudowywane są włókna kolagenowe, odpowiadające za jędrność i sprężystość skóry. W radiofrakcji wykorzystuje się fale radiowe o bardzo wysokiej częstotliwości, które po zetknięciu ze skórą zwiększają jej temperaturę, dzięki czemu aktywizuje się metaboliczne zdolności komórkowe.
W trakcie zabiegu dochodzi do ogrzania skóry właściwej i tk. podskrórnych ( od głębokości ok 2cm) -temperatura zostaje podniesiona do 45-55°C. Rozszerzają się naczynia krwionośne, zwiększa przepływ tlenu i substancji odżywczych. Zastoje limfy zostają usunięte, a tk. tłuszczowa spalana szybciej.
Jak w każdym zabiegu kosmetycznym osiągnięcie spektakularnych rezultatów warunkuje prowadzeniem zdrowego trybu życia. Pierwsze efekty zabiegu pojawiają się z opóźnieniem( nawet do 90 dni)
Przeciwskazania:
- przerwaną ciągłość skóry,
- ciążę, okres karmienia piersią,
- choroby nowotworowe, stany ponowotworowe (okres do 5 lat),
- obecność w tkankach ciał obcych metalicznych (rozrusznik serca, metalowe implanty, aparat ortodontyczny nazębny, itp.),
- implanty wchłanialne i wypełnienia w miejscu zabiegowym np. kwasem hialuronowym tzw. Wypełniacze
- botox w ciągu ostatnich 9 miesięcy,
- epilepsja, stwardnienie rozsianie,
- choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze w miejscu zabiegowym,
- nadczynność tarczycy, nieuregulowana cukrzyca (niepoddawana leczeniu farmakologicznemu),
- obrzęki o nieznanej etiologii,
- powiększone węzły chłonne;
- zaburzenia czucia bólu i odczuwania ciepła,
- nadciśnienie tętnicze
- zaburzenia krzepliwości, skłonność do krwawień,
- stany zapalne i ropne w jamie ustnej oraz obrębie twarzy
- oparzenie skóry lub rekonwalescencja po oparzeniach,