Anatomia zdrowia

FAQ – często zadawane pytania

FAQ – masaż
Czy można stosować masaż leczniczy profilaktycznie?

Tak, to dobra forma zapobiegania powstawaniu stanów chorobowych czy pogłębiania zwyrodnień kręgosłupa.

Ile zabiegów będzie trzeba wykonać aby minął ból kręgosłupa?

To kwestia indywidualna, każdy prowadzi inny tryb życia dlatego nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Określenie ilości zabiegów jest łatwiejsze przy ok 3 zabiegu.

Jaki masaż wybrać?

Jeśli chodzi o masaże lecznicze najlepiej zdać się na opinię fachowca aby on doradził. Po prostu najlepiej opisać problem a masażysta dobierze odpowiedni rodzaj zabiegu.

Czy można wykonywać masaż leczniczy u kobiet w ciąży?

Tak, po warunkiem, że nie jest to ciąża zagrożona, czy też pierwszy trymestr, a lekarz prowadzący ciąże wyraził zgodę na masaż .

Czy na masaż leczniczy muszę przynieść wyniki badań?

Nie jest to konieczne.

Czy masaż leczniczy jest bolesny?

Zdarza się, że przy niektórych uciskach pacjent odczuwa ból, jednak masażysta indywidualnie dostosowuje siłę zabiegu tak aby ewentualny ból w trakcie zabiegu był akceptowalny przez pacjenta.

Jak przygotować się do masażu?

Nie ma szczególnych zaleceń. Więcej szczegółów odnajdziesz na naszej stronie internetowej.

Czego nie należy robić przed masażem?

Co najmniej godzinę przed masażem nie należy spożywać obfitych posiłków.

W co ubrać się idąc na wizytę w gabinecie masażu?

Jeżeli wizyta jest w ciągu dnia, między codziennymi obowiązkami, to należy przyjść w takim ubraniu w jakim pracujemy czy po prostu przebywamy. Jeśli wybieramy się specjalnie z domu na masaż możemy ubrać się w ubranie sportowe, wygodne.

Co zabrać do gabinetu masażu?

Jeśli masz długie włosy to gumkę do ich spięcia. Jeśli posiadasz jakiekolwiek wyniki badań to też je zabierz. Jeśli masz alergię na kosmetyki to możesz też zabrać kosmetyk, który wiesz że cię na pewno nie uczula. Masaż zostanie wykonany na tym kosmetyku, aby uniknąć ryzyka uczulenia.

Czy na masaż należy zabrać ręcznik?

Nie.

Gdzie będę mógł przygotować się do masażu?

W gabinecie.

Co warto wiedzieć przed wizytą w gabinecie masażu?

Warto zapoznać się z listą wskazań i przeciwwskazań do masażu. W przypadku wystąpienia któregoś z przeciwwskazania warto skontaktować się z personelem gabinetu w celu omówienia, ponieważ nie wszystkie przeciwwskazania są bezwzględne, wiele z nich sprawia że zabieg wygląda inaczej, ale nie wyklucza w całości możliwości wykonania zabiegu masażu np. leczniczego.

Czy mogę skorzystać z wizyty w ramach NFZ?

Nie wykonujemy zabiegów refundowanych przez NFZ.

Czy honorujecie Multisport?

Nie, nie współpracujemy z programami benefitowymi i nie honorujemy żadnej karty.

Jaka jest forma płatności za wizytę?

Przyjmujemy płatność gotówką oraz kartą płatniczą.

Czy mogę wykupić pakiet zabiegów?

Posiadamy pakiety. Zapytaj o aktualną ofertę w recepcji lub sprawdź samodzielnie w zakładce cennik.

Czy mogę przyjść bezpośrednio po urazie?

Tak, jeżeli nie ma podejrzenia złamania kości i urazowi nie towarzyszy większe uszkodzenie tkanek, a twój stan jest dobry i nie występują inne objawy niezwiązane z układem ruchu (neurologiczne, trzewne). Jeżeli terapeuta będzie miał wątpliwości co do stanu pacjenta, bądź zauważy inne niepokojące objawy może odmówić wykonania zabiegu.

Czy jest dostępny parking?

Parking dla naszych klientów dostępny jest przy ulicy (jest to parking miejski, płatny). 

Gdzie znajduje się gabinet ?

Gabinet znajduje się w ścisłym centrum Łodzi , przy ulicy Gdańskiej 74.

Ile trwa konsultacja przed zabiegiem ?

Konsultacje w sprawie kosmetyki twarzy i ciała trwają 15 minut, podczas których dobieramy dedykowany dla Ciebie plan zabiegów względem Twoich potrzeb, typu skóry oraz wieku

Czy konsultacje są bezpłatne?

Konsultacje z naszymi specjalistami są całkowicie darmowe. Przed zabiegiem chcemy poznać Twoje oczekiwania i przedstawić Ci dedykowane rozwiązania w oparciu o Twój stan zdrowia, rodzaj skóry, wiek i oczywiście to, co chcesz dzięki nim uzyskać.

Czy mogę kupić voucher lub kartę podarunkową

Możesz zakupić kartę podarunkową na dowolną kwotę, zabieg, lub pakiet usług. Aby skorzystać z karty podarunkowej, należy umówić się na wizytę osobiście, telefonicznie lub przez stronę internetową. Zobacz tutaj –>

Jakie zabiegi kosmetyczne na twarz wykonujecie w gabinecie?

W ofercie naszego salonu mamy zabiegi kosmetyczne i odżywiające skórę twarzy, masaż, oczyszczanie, peelingi, zabiegi zwalczające przebarwienia skóry, mezoterapię poprawiającą jej kondycję, Podczas konsultacji przed zabiegiem ocenimy typ skóry i pomożemy wybrać metody, które będą skuteczne w dążeniu do wymarzonego wyglądu twarzy.

Czy są przeciwwskazania do zabiegów na twarz?

Tak, dla konkretnych zabiegów istnieją różne przeciwwskazania ogólne i szczegółowe. Przed zabiegiem zostaniesz poproszona o wypełnienie karty medycznej, która pozwoli wykluczyć przeciwwskazania. Dlatego tak ważne jest poinformowanie nas na jakie choroby cierpisz, jakie przyjmujesz leki. Ważne kwestie to także, czy masz w swoim ciele implanty oraz to kiedy i jakim zabiegom z zakresu medycyny estetycznej byłaś poddana.

Czy są zabiegi przeciwwskazane dla kobiet w ciąży?

W ciąży unikamy zabiegów z wykorzystaniem prądów, retinolu i olejków eterycznych.