Anatomia zdrowia

Szkolenia „ zdrowy tryb życia”

Zwracając uwagę na brak równowagi między sferami życia i wiążący się z tym dysonans opracowaliśmy specjalne szkolenie pracownicze dla każdego modelu pracy, od biurowego po pracę fizyczną.

Głównym założeniem szkoleń jest zwiększenie świadomości ryzyka jakie niesie za sobą długotrwałe wykonywanie pracy w jednej pozycji oraz profilaktyka stanu zdrowia.

Proponujemy następujące szkolenia tematyczne:

  • Zdrowy kręgosłup
  • Ergonomia pracy biurowej
  • 5 minut w pracy dla Siebie
  • Dzień bez stresu

Przedstawiona tematyka szkoleń jest jedynie propozycją. W zależności od  potrzeb klientów opracujemy nowe warsztaty.

Zdrowy kręgosłup

Szybki styl życia, praca w niewygodnych pozycjach, brak aktywności fizycznej, sprzyja występowaniu dolegliwości bólowych kręgosłupa.
Zależnie od grupy słuchaczy, wspólnie przeanalizujemy najczęściej popełniane błędy w czynnościach związanych z pracą, które predysponują do występowania dolegliwości bólowych.
W czasie szkoleń pokażemy, w jaki sposób trenować kręgosłup, aby ćwiczenia były efektywne i nie nudziły. Pokażemy w jaki sposób odciążać kręgosłup, które mięśnie wzmacniać, a które należy rozluźniać. W czasie szkoleń nauczymy skutecznych sposobów relaksacji a także prawidłowych zachowań pracujących długotrwale za biurkiem.
Udowodnimy jak wiele błędnych nawyków rządzi w każdej chwili i jak niewiele trzeba zrobić, aby ból zniknął i móc cieszyć się pełnią życia.

5 minut w pracy dla Siebie

Każda praca niezależnie od jej rodzaju, predysponuje do występowania przeciążeń. Narażanie organizmu na wielogodzinne przeciążenia w pracy, prędzej czy później objawi się zmęczeniem, zwiększeniem napięcia mięśniowego a następnie bólem i dysfunkcją. Objawy te zależnie od wykonywanego zawodu mogą dotyczyć kręgosłupa w różnych odcinkach oraz stanów kończyn.
Aby zminimalizować ryzyko dolegliwości warto wykorzystać 5 minut przypadające na każdą godzinę, aby przynieść ulgę dla zmęczonego organizmu.
W czasie szkoleń nauczymy skutecznych sposobów relaksacji i rozciągania przemęczonych mięśni, automasażu, pokażemy wiele różnorodnych ćwiczeń dopasowanych do wykonywanego zawodu. Dzięki takim prostym zabiegom po pracy nie będziesz przemęczona/y, a mięśnie nadmiernie napięte. Pozwoli to być aktywnym przez dalszą cześć dnia.
Pracodawca po szkoleniu zrozumie jak ważna jest chwila wytchnienia, a koledzy i koleżanki z pracy przestaną dziwnie patrzeć na aktywność fizyczną w pracy.

Ergonomia pracy biurowej

Długotrwałe przebywanie w jednej pozycji przed komputerem i brak przerw może wywoływać stany przeciążeniowe kręgosłupa. Dla firm zatrudniających pracowników biurowych nowoczesne szkolenia z zakresu ergonomii pracy, przystosowania i regulacji stanowiska pracy, skutecznych sposobów relaksacji i rozciągania przemęczonych mięśni, zaprezentujemy wiele różnorodnych ćwiczeń dopasowanych do wykonywanego zawodu. Opowiemy jak wykształcić prawidłowe zachowanie pracujących za biurkiem, nauczymy samokontroli i automasażu.
Dzięki kilku prostym sztuczkom i ruchom zniwelujesz napięcia, unikniesz choroby, a co najważniejsze uzyskasz wewnętrzne zadowolenie i uśmiech na Twarzy.

Dzień bez stresu

Współczesny styl życia, wysokie wymagania osobiste, duża ilość obowiązków, oraz brak czasu wolnego, nie sprzyja utrzymaniu pełni zdrowia, coraz częściej towarzyszy nam stres i przemęczenie. Zapominamy o odpoczynku i rozluźnieniu, które są niezbędne dla utrzymania kondycji i harmonii organizmu. Pamiętaj! Praca w warunkach wysokiego stresu przekłada się na życie rodzinne i odwrotnie.
W czasie szkoleń dzień bez stresu pokażemy jak radzić sobie z emocjami, nauczymy jak planować dzień, aby czas wykorzystany był zgodnie z założeniami, praca wykonywana systematycznie, oraz zasiejemy nawyk wyznaczania priorytetów w życiu zawodowym i osobistym. Co najważniejsze, nauczymy unikania sytuacji stresogennych oraz sposobów radzenia sobie z nimi.

Szkolenia podczas wyjazdu firmowego.

Szkolenie odbyć się może w formie wykładu, jako jeden z bloków tematycznych, a także w odpowiedzi na potrzeby uczestników szkolenia, wzbogacone może zostać o inne atrakcje zdrowotne dla ciała i ducha.
Atrakcje w praktyce:
• ćwiczenia redukujące napięcia mięśniowe
• pokaz masażu
• nauka automasażu
• relaksujący masaż dla każdego z uczestników wyjazdu/szkolenia
• indywidualna diagnostyka fizjoterapeutyczna dla każdego uczestnika szkolenia
• pogadanka o stanie zdrowia.
W zależności od dyspozycji czasowej, okazji spotkania i wymagań firmy jesteśmy w stanie przygotować specjalnie opracowany na tę okazję program, tak aby zawrzeć w nim coś wyjątkowego, aby każdy pracownik był wysoce zadowolony i poczuł się wyjątkowo.

Oferta dla firm

Corporate Wellness

Ćwiczenia w biurze

Zabiegi stacjonarne

odzyskaj zdrowie w biurze

Anatomia Zdrowia oferuje opiekę i terapię fizjoterapeutyczną indywidualnie dobraną dla pracowników w zależności od pełnionych przez nich funkcji i rodzaju wykonywanej pracy.

Ćwiczenia w biurze

Masaż biurowy

atmosfera wellness w biurze

Dla pracowników biurowych oferujemy masaż w miejscu pracy a dla firm zatrudniających wielu pracowników, stałą współpracę i nowoczesne szkolenia z zakresu ergonomii pracy biurowej.

Ćwiczenia w biurze

Szkolenia dla firm

zdrowy tryb życia pracowników

Głównym założeniem szkoleń jest zwiększenie świadomości ryzyka jakie niesie za sobą długotrwałe wykonywanie pracy w jednej pozycji oraz profilaktyka stanu zdrowia. Proponujemy szkolenia...

Ćwiczenia w biurze

Ćwiczenia w Biurze

aktywizacja w pracy

Nauczymy skutecznych sposobów relaksacji i rozciągania przemęczonych mięśni, pokażemy wiele różnorodnych ćwiczeń dopasowanych do wykonywanego zawodu. Ćwiczenia te ...

Ćwiczenia w biurze

Ergonomia w pracy

optymalizacja w pracy

Dobrze zaprojektowane środowisko pracy, to nie tylko przestrzeganie zasad i przepisów BHP z dziedziny ergonomii. To koncepcja doboru odpowiednich mebli, ich ustawienia i konfiguracji ustawień...