Anatomia zdrowia

Ćwiczenia aktywizujące w biurze

Długotrwałe przebywanie w jednej pozycji (praca za biurkiem, kierowanie pojazdem), praca fizyczna o powtarzalnym charakterze (praca przy taśmie produkcyjnej), wielogodzinna praca w niewygodnych pozycjach (np. stomatolodzy) czy brak możliwości relaksacji podczas pracy, predysponuje nas do występowania przeciążeń, czy zwiększonych napięć mięśniowych, które objawiają się bólem a następnie przekształcają w zmiany zwyrodnieniowe. We wczesnym okresie objawiają się dyskomfortem, sporadycznymi dolegliwościami bólowymi, następnie nasilają się lub wywołują ograniczenie ruchomości i przeradzając się w schorzenie.

Objawy te zależnie od wykonywanego zawodu mogą dotyczyć kręgosłupa w różnych odcinkach oraz stawów kończyn, mogą także objawiać się poprzez drętwienie, uczucie pieczenia lub stopniową utratę czucia i niezborność ruchów.

Już w początkowej fazie można temu zaradzić i odwlec w czasie występowanie wszelkich dolegliwości. Jeśli w prowadzonej przez Państwa firmie ryzyko występowania schorzeń wywołanych pracą oceniacie wysoko, zapraszamy do współpracy.

Nauczymy skutecznych sposobów relaksacji i rozciągania przemęczonych mięśni, pokażemy wiele różnorodnych ćwiczeń dopasowanych do wykonywanego zawodu. Ćwiczenia te nie będą męczące ani trudne do wykonania, a co najważniejsze ich wykonywanie nie będzie wzbudzać uśmiechów innych, nauczymy samokontroli i czucia głębokiego, tak aby wiele z możliwych do wykonania ćwiczeń było trudne do zauważenia. Będzie to alternatywa do godzinnych ćwiczeń w siłowni czy fitness, a dzięki kilku prostym ruchom zniwelujesz napięcia, unikniesz choroby a co najważniejsze uzyskasz wewnętrzne zadowolenie.

Pracodawca dzięki temu zyska szczęśliwego pracownika, którego efektywność pracy będzie przewyższała normy.

Oferta dla firm

Corporate Wellness

Ćwiczenia w biurze

Zabiegi stacjonarne

odzyskaj zdrowie w biurze

Anatomia Zdrowia oferuje opiekę i terapię fizjoterapeutyczną indywidualnie dobraną dla pracowników w zależności od pełnionych przez nich funkcji i rodzaju wykonywanej pracy.

Ćwiczenia w biurze

Masaż biurowy

atmosfera wellness w biurze

Dla pracowników biurowych oferujemy masaż w miejscu pracy a dla firm zatrudniających wielu pracowników, stałą współpracę i nowoczesne szkolenia z zakresu ergonomii pracy biurowej.

Ćwiczenia w biurze

Szkolenia dla firm

zdrowy tryb życia pracowników

Głównym założeniem szkoleń jest zwiększenie świadomości ryzyka jakie niesie za sobą długotrwałe wykonywanie pracy w jednej pozycji oraz profilaktyka stanu zdrowia. Proponujemy szkolenia...

Ćwiczenia w biurze

Ćwiczenia w Biurze

aktywizacja w pracy

Nauczymy skutecznych sposobów relaksacji i rozciągania przemęczonych mięśni, pokażemy wiele różnorodnych ćwiczeń dopasowanych do wykonywanego zawodu. Ćwiczenia te ...

Ćwiczenia w biurze

Ergonomia w pracy

optymalizacja w pracy

Dobrze zaprojektowane środowisko pracy, to nie tylko przestrzeganie zasad i przepisów BHP z dziedziny ergonomii. To koncepcja doboru odpowiednich mebli, ich ustawienia i konfiguracji ustawień...