1. Zabiegi
  2. Drenaż Limfatyczny

Drenaż Limfatyczny

Cel: reedukacja obrzęków limfatycznych, przyspieszenie regeneracji po urazach sportowych, reedukacja cellulitu i obrzęków tłuszczowych, niwelowanie uczucia ciężkości nóg

Czas Trwania: 60 do 90 minut

Częstotliwość: 1 do 3 razy w tygodniu, zależna od indywidualnych cech pacjenta

Cena: Sprawdź Cennik PLN

Zastosowanie specjalnych technik masażu klasycznego pozwala na usprawnienie krążenia limfatycznego przeciwdziałające powstawaniu chorób wywołanych zastojem limfatycznym. Drenaż limfatyczny likwiduje obrzęki zastoinowe, zapalne, onkotyczne i chłonne przyspieszając powrót do zdrowia.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy ze zbawiennego wpływu układu limfatycznego na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Jest to powolny ale intensywny masaż. Drenaż zwiększa objętość czasową limfy czyli czas, jaki potrzebny jest do napełniania i opróżniania się początkowych naczyń limfatycznych, a więc przyspiesza transport limfocytów, które wytwarzane są w węzłach chłonnych.

Za pośrednictwem płynu limfatycznego następuje transport składników odżywczych i gazowych, produktów metabolicznych oraz białek odpornościowych umożliwiających łączność między układem krążenia a poszczególnymi tkankami. Drenaż limfatyczny jest szczególnie polecany kobietom po mastektomii, oraz osobom po urazach sportowych, gdzie przewlekle utrzymujący się stan zapalny opóźnia proces zdrowienia. Wskazaniami do drenażu są wszystkie wskazania do masażu klasycznego, którym towarzyszą wysięki, obrzęki oraz zmiany skórne wynikające z zaburzenia krążenia limfy.

Wskazania:

  • pierwotne i wtórne obrzęki limfatyczne
  • obrzęki pourazowe i pooperacyjne
  • obrzęki tłuszczowe
  • regeneracja powysiłkowa
  • cellulit
  • uczucie ciężkości nóg