Anatomia zdrowia

Terapia Manualna

Terapia manualna to koncepcja badania i leczenia fizjoterapeutycznego, zajmuje się diagnozowaniem i usprawnianiem zaburzeń strukturalnych narządu ruchu. Szczegółowy wywiad medyczny i obszerny schemat badania pozwala zróżnicować i wyznaczyć zaburzone struktury, określić stopień ich uszkodzenia oraz odszukać mechanizm ich powstawania. Jest to najistotniejszy czynnik pozwalający skutecznie pomóc i wyleczyć pacjenta.

Leczenie manualne polega na przywracaniu fizjologicznej współpracy pomiędzy strukturami ciała człowieka. Do leczenia wykorzystuje się techniki mobilizacji stawów, neuromobilizacji struktur nerwowych i techniki leczenia tkanek miękkich. Następnie pacjenta poddajemy funkcjonalnemu treningowi medycznemu, dla opóźnienia nawrotów dolegliwości.

Terapia manualna zajmuje się leczeniem człowieka w sposób kompleksowy, jest naturalną  metodą leczniczą której skuteczność dowiedziona jest badaniami.

Nie trać czasu na niepotrzebne badania! Nie są one konieczne dla diagnozy i często niewiele wnoszą do procesu leczenia.
Nie czekaj miesiącami w kolejkach na zabiegi NFZ, skoro możesz odzyskać zdrowie jutro!
Nie zatruwaj organizmu kilogramami niepotrzebnie przyjmowanych leków przeciwbólowych. Skup się na przyczynach, a nie objawach!
Nie pozwól się oszukiwać! Tylko kompleksowe leczenie pozwoli uzyskać poprawę stanu zdrowia i odzyskać komfort i zadowolenie z życia oraz cieszyć się aktywnością dnia codziennego bez bólu.

Twoje zdrowie jest na wyciągnięcie ręki, Twoje zdrowie w Naszych rękach!

Program naszej rehabilitacji jest wszechstronny, skupiamy się głównie na przyczynach dolegliwości narządu ruchu, a nie wyłącznie objawach. Rozpoczynamy od solidnej diagnostyki fizjoterapeutycznej, poprzez indywidualnie dobraną terapię, kończymy na treningu medycznym zapobiegającym nawrotom.

Każdy jest inny i każdy, mimo podobnych objawów, może mieć różnorodne przyczyny ich występowania. PAMIĘTAJ nie istnieją złote recepty i idealne tabletki, które wyleczą dolegliwości. Dlatego zapraszamy do nas, abyś samodzielnie mógł przekonać się nad skutecznością naszej terapii.

Terapia lecznicza kręgosłupa

Terapia manualna zajmuje się leczeniem człowieka w sposób kompleksowy, jest naturalną metodą leczniczą której skuteczność dowiedziona jest badaniami. Najczęstszą dolegliwością z którą zgłaszają się pacjenci są bóle kręgosłupa, rwa kulszowa oraz drętwienia kończyn.

Terapia stawu skroniowo-żuchwowego

Masz częste bóle głowy niewiadomego pochodzenia, towarzyszą ci zawroty głowy lub szumy uszne ?
Masz zdrowe zęby, a dokuczają ci dolegliwości bólowe żuchwy? Nosisz aparat ortodontyczny, czujesz dyskomfort przeskakiwania żuchwy przy ziewaniu?
Stwierdzono u Ciebie zgrzytanie …

KINESIOTAPING

Polega na naklejaniu specjalnych taśm na skórę. Dzięki działaniu sensorycznemu aktywuje proces samoleczenia i przyspiesza proces leczenia dolegliwości bólowych. Kinesiotaping koryguje ustawienie i pracę mięśni oraz stawów, zwiększa zakres ruchu. Wspomaga działanie przeciwbólowe wpływając na receptory umieszczone…