1. Zabiegi
  2. Masaż gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami

Cel: Relaks całego organizmu, Wspiera układ krążenia, Wydzielanie Endrofin, Pobudzenie stan duchowego i świadomości, zdolności pracy twórczej, wyobraźnię

Czas Trwania: 60 lub 90 minut

Częstotliwość: 1 do 3 razy w tygodniu w zależności od nasilenia na stres

To świetne połączenie klasycznych technik masażu z gładkimi kamieniami bazaltowymi przygotowanymi w odpowiedniej temperaturze. Główną cechą kamieni jest duża pojemność cieplna i stosunkowo powolne jej oddawanie, pozwala to uzyskać efekt odprężenia i rozluźnienia mięśni, dając poczucie wewnętrznej harmonii i głębokiego relaksu. Oddawane ciepło wpływa na rozszerzenie naczyń krwionośnych, co przyspiesza dostarczeniu substancji odżywczych do mięśni, z równocześnie szybkim wydaleniem z nich zbędnych produktów przemiany materii, dzięki temu dochodzi do szybszej ich regeneracji.

Masaż działa wyciszająco, reguluje strefę emocjonalną, niweluje zwiększone napięcia mięśniowe, pobudza mikrokrążenie. Układanie kamieni zgodnie w filozofią wschodu w linii meridianów pozwala na lepszy przepływ energii wewnątrz ciała zwiększając odporność i dostarczając sił witalnych, równocześnie ich stymulacja może wpływać na pracę narządów wewnętrznych.

Zabieg jest szczególnie polecany osobom narażonym na duże dawki stresu, niespokojnym, cierpiącym na depresję lub przygnębionym psychicznie, a także osobom przemęczonym. Zbawienne efekty masażu kamieniami odczuwają osoby o słabym ukrwieniu kończyn, które w chłodne dnia narzekają na zziębnięte kończyny.

Jakie efekty daje ?

  • Świetnie wspiera układ krążenia
  • Wydziela endorfiny
  • Rozgrzewa
  • Przynosi relaks i odprężenie
  • Pobudza stan duchowy i świadomość, zdolności pracy twórczej, wyobraźnię
  • Pobudza energię życiową, miłości, silną wolę, życie uczuciowe, seksualne,