O firmie

Anatomia Zdrowia powstała z myślą o tych, którzy nie znaleźli rozwiązania problemów zdrowotnych w konwencjonalnej, ogólnodostępnej fizjoterapii. Została stworzona z myślą o tych, których stan zdrowia nie pozwala na komfortowe życie i cieszenie się każdym dniem w domu, w pracy, podczas aktywności fizycznej.

Anatomia Zdrowia to placówka zajmująca się kompleksowo rehabilitacją narządu ruchu, skupiająca się na usunięciu przyczyn (nie objawów) i powrocie do pełni zdrowia, aktywności fizycznej i zawodowej, jest to także profilaktyka przed nawrotem dolegliwości bólowych. Poprzez nauczenie higieny czynności dnia codziennego w domu i w pracy, podczas wykonywania wielu czynności poprawimy komfort Twojego życia. W pierwszej kolejności stawiamy na solidną diagnostykę, później indywidualnie dobraną terapię, a na końcu trening medyczny i profilaktykę nawrotu dolegliwości.

Anatomia Zdrowia powstała z myślą o tych osobach, dla których termin oczekiwania na zabiegi refundowane jest zbyt odległy i potrzebują pilnej pomocy doraźnej. Placówka specjalizuje się w przypadkach, w których stosowana już terapia nie przyniosła rezultatów. Doświadczenie oparte jest na wieloletniej pracy z pacjentami w placówkach medycznych. Wiemy jakie błędy popełnia się w poradniach rehabilitacji dlatego po wielokrotność ich unikamy. Wiemy także, w jaki sposób odbywa się terapia w tych miejscach, dlatego gwarantujemy że u Nas tego nie uświadczysz.

Człowiek nie zdaje sobie sprawy jak wiele błędnych nawyków kieruje jego zachowaniem, czasem wystarczy poprawić jeden drobiazg a komfort życia zmienia się nie do poznania, udaje się uniknąć zabiegu operacyjnego przez długi czas, często na zawsze.
Anatomię zdrowia wyróżnia dwuetapowy proces profilaktyki wszelkich dolegliwości bólowych,nie skupiamy się wyłącznie na leczeniu, ale na zapobieganiu, zgodnie z naszym mottem: lepiej zapobiegać niż leczyć.

Wychodzimy z założenia, iż dzień dzieli się na 3 pory dnia:
– obowiązki w pracy
– obowiązki domowe
– wypoczynek
Ale wg potrzeb zdrowotnych czynniki te powinny być w odwrotnej kolejności, tj. 8 godzin wypoczynku (sen), 8 godzin obowiązków domowych i 8 godzin pracy. W praktyce proporcje te są odmienne: dojazd do pracy odbiera nam ok 2 godzin obowiązków domowych, zakupy i obowiązki domowe 2 godziny przeznaczone na sen -w efekcie czego zostaje nam niewiele czasu na potrzebny dla utrzymania zdrowia wypoczynek. A gdzie w napiętym grafiku znaleźć czas na aktywność fizyczną(spacer, bieganie, sport) czy poprawę komfortu życia fizycznego i psychicznego(książka, spotkania z przyjaciółmi)?

Według badań, większość z nas spędza około 12 godzin na dobę w pozycji siedzącej, niewielu jednak zdaje sobie sprawę że człowiek nie jest biomechanicznie skonstruowany do wykonywania czynności w pozycji siedzącej. Dlatego też przez 3/4 czasu pracy podczas niewłaściwej pozycji siedzącej człowiek wpływa niszczycielsko na układy ciała, poza tym w czynnościach domowych wykształcił sobie błędne nawyki, które dodatkowo mogą predysponować do występowania różnorodnych schorzeń.
W związku z powyższym wychodzimy naprzeciw problemom rodzącym się we współczesnej cywilizacji i pragniemy przyczynić się do tego, aby Twoja praca stała się przyjemnością, bo człowiek spełniony zawodowo to człowiek spełniony w życiu prywatnym.

Naszą ofertę kierujemy jednocześnie do firm.

Należy pamiętać, że żyjemy po to, by móc pracować, nie pracujemy po to, by móc żyć.

 


Pracujemy na kosmetykach/sprzęcie