Masaż

Masaż to różnorodne rękoczyny, które w sposób mechaniczny powodują drażnienie tkanek masowanych wpływając na powierzchnię skórną i mięśnie, oraz w sposób pośredni na układ krążenia, nerwowy oraz narządy wewnętrzne.

Większość podstawowych rodzajów masażu wywodzi się od podstawowych technik masażu klasycznego i  polega wyłącznie na stosowaniu wybranych technik lub jego specyficznym wykonaniem

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny – to najpopularniejszy i najczęściej praktykowany masaż stosowany od starożytności. Głównym jego celem jest poprawa biofizycznego stanu pacjenta za pomocą różnorodnych chwytów manualnych wykonywanych przez masażystę. Jest metodą leczenia fizykalnego wszelkich objawów chorobowych, a w wielu przypadkach przyczyn dolegliwości bólowych. Masaż może być wykonywany całościowo lub częściowo, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta, zgodnie ze wskazaniami i przeciwwskazaniami. Na podstawie wielu badań dowiedziono że masaż jest skuteczną formą leczenia narządu ruchu. Działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, reguluje napięcie mięśni, wpływa na ich sprężystość i elastyczność, wzmaga przemianę materii, polepsza trofikę tkanek, aktywizuje przepływ krwi i limfy, oraz wzmaga produkcję endorfin. Regularne stosowanie masażu poprawia samopoczucie, niweluje stres, koryguje zmienione napięcie mięśniowe. Najczęstszą formą masażu klasycznego jest masaż  o działaniu relaksującym.

30 minut - 50 zł

60 minut – 90 zł

90 minut – 120 zł

Masaż leczniczy

Masaż Leczniczy – jest formą masażu klasycznego; zastosowanie odpowiednich technik pozwala na jeszcze skuteczniejsze wykorzystanie masażu dla uzyskania efektów leczniczych. Polega głównie na masażu wybranych elementów ciała, dobranych do jednostki chorobowej. Aby masaż przyniósł zamierzone rezultaty konieczne jest wykonanie serii zabiegowej. Wykorzystując odpowiednie schematy, masaż pomaga przy:
 • zablokowaniu stawów kręgosłupa
 • bólach promieniujących do kończyn
 • zmianach zwyrodnieniowych i przeciążeniowych stawów
 • napięciowych bólach kręgosłupa (np. w czasie ciąży,  praca biurowa)
 • bólach mięśni i stawów (ograniczenia ruchomości, zespół bolesnego barku, zamrożony bark, łokieć tenisisty/golfisty)
 • zespołach uciskowych nerwów (np. cieśń nadgarstka, zespół mięśnia gruszkowatego)
 • bólach związanych z przebytym urazem
 • migrenowych bólach głowy

30 minut - 50 zł

60 minut – 90 zł

90 minut – 120 zł

Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny – jest formą masażu klasycznego; zastosowanie odpowiednich technik pozwala na usprawnienie krążenia limfatycznego przeciwdziałające powstawaniu chorób wywołanych jej zastojem, a także likwidujący obrzęki zastoinowe, zapalne, onkotyczne i chłonne przyspieszając powrót do zdrowia.Wiele osób nie zdaje sobie sprawy ze zbawiennego wpływu układu limfatycznego na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Za pośrednictwem płynu limfatycznego następuje transport składników odżywczych i gazowych, produktów metabolicznych oraz białek odpornościowych umożliwiających łączność między układem krążenia a poszczególnymi tkankami.Drenaż limfatyczny jest szczególnie polecany kobietom po mastektomii, oraz osobom po urazach sportowych, gdzie przewlekle utrzymujący się stan zapalny opóźnia proces zdrowienia.Wskazaniami do drenażu są wszystkie wskazania do masażu klasycznego, którym towarzyszą wysięki, obrzęki oraz zmiany skórne wynikające z zaburzenia krążenia limfy. 

30 minut - 60 zł

60 minut – 100 zł

90 minut – 130 złJak przygotować się do masażu?

 1. Obfity posiłek zjedz najpóźniej 2 godziny przed zabiegami, zapobiegnie to dyskomfortowi jaki może powstać podczas masażu.
 2. Bądź punktualny! Pamiętaj, umówiona godzina jest godziną rozpoczęcia masażu, nie wejścia do gabinetu. Może się okazać że skrócimy Twój masaż o czas Twojego spóźnienia.
 3. Zapytaj o kwalifikację jeśli masz wątpliwości, chętnie udokumentujemy posiadane kwalifikacje.
 4. Przed masażem przeprowadzimy wywiad zdrowotny, aby być pewnym że pomożemy a nie zaszkodzimy. Jeśli od ostatniej wizyty w Twoim zdrowiu zadziało się coś istotnego poinformuj o tym masażystę.
 5. By czuć się komfortowo można skorzystać z prysznica przed wizytą. Musisz przybyć więc odpowiednio wcześniej i poinformować nas o chęci skorzystania z niego. Niezależnie od rodzaju zabiegu możesz także skorzystać z niego po zabiegach.
 6. Przed masażem warto skorzystać z toalety.
 7. Wyłącz telefon, jeśli na chwilę potrafisz odłączyć się od świata zewnętrznego, pamiętaj to wyłącznie chwila Twojego relaksu i spokoju.
 8. Na czas trwania masażu zdejmij biżuterię, zabezpiecz ją aby później nie zapomnieć jej zabrać.
 9. Zepnij długie włosy przed zabiegiem, jeśli takie nosisz, ułatwi to pracę masażyście i zwiększy Państwa komfort podczas zabiegu, oraz po masażu.
 10. Ręczniki, bieliznę i kapcie jednorazowe jeśli są niezbędne zapewniamy na miejscu, dzięki czemu nie musisz nic ze sobą zabierać.
 11. Zabierz bieliznę na zmianę, dobrze aby osłaniała miejsca intymne, a odsłaniała okolicę zabiegową. Jeśli zapominałeś poproś o bieliznę jednorazową.
 12. Czas trwania zabiegu to czas relaksu i wypoczynku. Zdecyduj czy spędzisz ten czas w ciszy, czy może na rozmowie z masażystą. Dostosujemy się do Twojego wyboru.
 13. Jeśli poczujesz dyskomfort, lub inne dolegliwości, albo coś zaniepokoi w czasie zabiegu poinformuj o tym. Natężenie i siła masażu jest dostosowana do Twoich odczuć,(ale jest subiektywna) zasygnalizuj jeśli w masaż jest wykonywany za słabo bądź za mocno.
 14. Przeznacz kilka minut po zabiegu na odpoczynek, pozwoli to wrócić organizmowi do stabilności, w tym czasie możesz poprosić o zaparzenie kawy/herbaty lub o szklankę wody.
 15. Poleć nas znajomym jeśli się podobało i wróć do nas koniecznie następnym razem ;)

Zobacz też