Masaż

Masaż jest starożytną sztuką medyczną i stanowi naturalną metodę leczniczą. W ostatnich latach wraz z powrotem do naturalnych metod leczniczych masaż przeżywa odrodzenie. Stanowi on uzupełnienie a często zastępuje leczenie farmakologiczne i chirurgiczne.

Masażem można wpłynąć na wiele struktur ciała, oddziałując miejscowo lub ogólnoustrojowo. Współcześnie oprócz działania relaksującego najczęściej wykorzystywany jest jego główny wpływ na organizm, czyli regulacja napięcia mięśniowego.

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny – to najpopularniejszy i najczęściej praktykowany masaż stosowany od starożytności. Głównym jego celem jest poprawa biofizycznego stanu pacjenta za pomocą różnorodnych chwytów manualnych wykonywanych przez masażystę. Jest metodą leczenia fizykalnego wszelkich objawów chorobowych, a w wielu przypadkach przyczyn dolegliwości bólowych. Masaż może być wykonywany całościowo lub częściowo, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta, zgodnie ze wskazaniami i przeciwwskazaniami. Na podstawie wielu badań dowiedziono że masaż jest skuteczną formą leczenia narządu ruchu. Działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, reguluje napięcie mięśni, wpływa na ich sprężystość i elastyczność, wzmaga przemianę materii, polepsza trofikę tkanek, aktywizuje przepływ krwi i limfy, oraz wzmaga produkcję endorfin. Regularne stosowanie masażu poprawia samopoczucie, niweluje stres, koryguje zmienione napięcie mięśniowe. Najczęstszą formą masażu klasycznego jest masaż  o działaniu relaksującym.

30 minut - 50 zł

60 minut – 90 zł

90 minut – 120 zł

Masaż leczniczy

Masaż Leczniczy – jest formą masażu klasycznego; zastosowanie odpowiednich technik pozwala na jeszcze skuteczniejsze wykorzystanie masażu dla uzyskania efektów leczniczych. Polega głównie na masażu wybranych elementów ciała, dobranych do jednostki chorobowej. Aby masaż przyniósł zamierzone rezultaty konieczne jest wykonanie serii zabiegowej. Wykorzystując odpowiednie schematy, masaż pomaga przy:
 • zablokowaniu stawów kręgosłupa
 • bólach promieniujących do kończyn
 • zmianach zwyrodnieniowych i przeciążeniowych stawów
 • napięciowych bólach kręgosłupa (np. w czasie ciąży,  praca biurowa)
 • bólach mięśni i stawów (ograniczenia ruchomości, zespół bolesnego barku, zamrożony bark, łokieć tenisisty/golfisty)
 • zespołach uciskowych nerwów (np. cieśń nadgarstka, zespół mięśnia gruszkowatego)
 • bólach związanych z przebytym urazem
 • migrenowych bólach głowy

30 minut - 50 zł

60 minut – 90 zł

90 minut – 120 zł

Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny – jest formą masażu klasycznego; zastosowanie odpowiednich technik pozwala na usprawnienie krążenia limfatycznego przeciwdziałające powstawaniu chorób wywołanych jej zastojem, a także likwidujący obrzęki zastoinowe, zapalne, onkotyczne i chłonne przyspieszając powrót do zdrowia.Wiele osób nie zdaje sobie sprawy ze zbawiennego wpływu układu limfatycznego na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Za pośrednictwem płynu limfatycznego następuje transport składników odżywczych i gazowych, produktów metabolicznych oraz białek odpornościowych umożliwiających łączność między układem krążenia a poszczególnymi tkankami.Drenaż limfatyczny jest szczególnie polecany kobietom po mastektomii, oraz osobom po urazach sportowych, gdzie przewlekle utrzymujący się stan zapalny opóźnia proces zdrowienia.Wskazaniami do drenażu są wszystkie wskazania do masażu klasycznego, którym towarzyszą wysięki, obrzęki oraz zmiany skórne wynikające z zaburzenia krążenia limfy. 

30 minut - 60 zł

60 minut – 100 zł

90 minut – 130 złJak przygotować się do masażu?

 1. Przed wizytą by czuć się komfortowo warto wziąć prysznic. Można przybyć odpowiednio wcześniej i skorzystać z prysznica dostępnego u nas. Niezależnie od rodzaju zabiegu możesz także skorzystać z niego po zabiegach. Warto przed masażem dodatkowo skorzystać z toalety.
 2. Bądź punktualny! Pamiętaj, umówiona godzina jest godziną rozpoczęcia masażu, nie wejścia do gabinetu. Nikomu nie będzie miło jeśli zmuszony będzie czekać przez poprzedniego klienta, my dzięki temu postaramy się, abyś i Ty nie musiał czekać. Może się okazać że skrócimy Twój masaż o czas Twojego spóźnienia.
 3. Przeznacz kilka minut po zabiegu na odpoczynek, pozwoli to wrócić organizmowi do stabilności, w tym czasie możesz sobie zaparzyć kawę/herbatę.
 4. Obfity posiłek zjedz najpóźniej 2 godziny przed zabiegami, zapobiegnie to dyskomfortowi jaki może powstać podczas masażu.
 5. Zabierz bieliznę na zmianę, dobrze aby osłaniała miejsca intymne, a odsłaniała okolicę zabiegową.
 6. Zapytaj o bieliznę jednorazową, jeśli zapomniałaś bielizny do zabiegów - w trosce o komfort dla zapominalskich.
 7. Dla każdej osoby do zabiegu wypożyczymy czyste ręczniki, aby nie nosić swoich.
 8. Przeprowadzimy ankietę i wywiad zdrowotny przed każdym zabiegiem, aby być pewnym że pomożemy a nie zaszkodzimy.
 9. Zapytaj o kwalifikację jeśli masz jakieś obawy, chętnie udokumentuję posiadane uprawnienia.
 10. Jeśli poczujesz dyskomfort w czasie zabiegów, lub inne dolegliwości nie obawiaj się poinformować o nich terapeutę.

Zobacz też