Kinesiotaping

Kinesiotaping to obecnie bardzo popularna metoda terapeutyczna, wykorzystująca elastyczną, przepuszczającą powietrze przylepną taśmą, która odpowiada właściwościom elastycznym skóry, stosowaną w celu  zwiększenia skuteczności leczniczej. Taśma nie ogranicza ruchów i stale stymuluje do pracy narząd ruchu, za pomocą bodźców mechanicznych. Nie zawiera także żadnych leków oraz innych substancji leczniczych. Stosowany jest jako nieodłączny element usprawniania, kiedy terapeuta nie ma możliwości kontroli nad pracą pacjenta.

Podstawowym polem działania jest  szeroko zakrojona fizjoterapia, fizjoterapia sportowa przy różnego rodzaju dolegliwościach bólowych.

Aplikacja może pozostawać na skórze do ok. 7 dni, po tym czasie jej oddziaływanie na skórę jest znikome. Nalepiony plaster jest stałym źródłem mechanicznych bodźców, odbieranych przez receptory rozmieszczone w skórze. Dzięki temu w zależności od sposobu aplikacji, poprawia krążenie i przepływ chłonki, może działać przeciwbólowo, normalizować, korygować napięcia mięśniowe i powięziowe, wspomagać utrzymanie prawidłowej postawy ciała oraz usprawniać funkcjonowanie łańcucha biomechanicznego.

1 aplikacja – 15/25 zł


Zobacz też