Antycellulitowy masaż kostkami lodu

Antycellulitowy masaż kostkami lodu jest połączeniem masażu i krioterapii. Nie tylko leczy, pielęgnuje i wzmaga do regeneracji, ale także poprawia samopoczucie. Wykorzystanie zimna jako metody leczniczej jest bardzo starą techniką. Dzięki miejscowemu wzmożeniu przepływu krwi przez tkanki przyspiesza procesy przemiany materii, dzięki temu skóra staje się lepiej odżywiona, dotleniona i oczyszczona z toksyn. Szybciej dochodzi do złuszczenia i odbudowy zewnętrznych warstw naskórka.
Dzięki przyspieszeniu metabolizmu masaż ma właściwości redukujące cellulit.

Do masażu wykorzystywana jest najczęściej bryła lodu, lub zamrożone ziołowe napary zawierające czynne związki biologiczne (związki mineralne, witaminy). Pobudzony układ krwionośny wzmaga wchłanianie związków do organizmu, co wpływa na efektywność działań leczniczych i pielęgnację skóry.

Najpopularniejsze z naparów to: rumianek – działa antyalergicznie i kojąco na stany zapalne; rozmaryn – działa przeciwzmarszczkowo wzmagając elastyczność skóry; kasztanowiec – przeciwobrzękowo, uelastyczniając ściany naczyń krwionośnych. Masaż może być także stosowany jako forma peelingu kiedy przed zamrożeniem wrzucimy zmielone migdały, kokos, nasiona lnu, dając chłodne orzeźwienie i łagodząc powstałe podrażnienia.

Działanie zimna na organizm wspomaga leczenie chorób przebiegających ze stanem zapalnym oraz stanów pourazowych. Masaż kostkami lodu znajduje zastosowanie w chorobach dotyczących układu mięśniowego, regulując jego napięcie, wykorzystywany jest w odnowie biologicznej u sportowców redukując i przyspieszając wchłonięcie metabolitów – kwasu mlekowego.

30 min – 50 zł
60 min – 90 zł

« Powrót do aktualności