Antycellulitowy masaż bańką chińską

Antycellulitowy masaż bańką chińską sprawdza się doskonale jako zabieg ujędrniający, modelujący sylwetkę oraz zwalczający cellulit, wywodzi się z medycyny wschodu, jego głównym czynnikiem działającym jest podciśnienie wytworzone w bańce i oddziałujące na tkanki masowane. Poprawia krążenie limfy oraz przekrwienie tkankowe, a co z tym związane podnosi miejscowo temperaturę, dostarcza składniki odżywcze i usuwa zbędne produkty przemiany materii i toksyny. Podniesiona temperatura miejscowa wywołuje rozszerzenie naczyń krwionośnych, co ułatwia i zwiększa wchłanianie aktywnych składników zawartych w preparatach. Tutaj warto wspomnieć o niskiej skuteczności tych samych preparatów stosowanych bez masażu.

Mechanizm działania bańki chińskiej znacznie przyspiesza przemianę materii oraz proces lipolizy wpływając na redukcję zmienianej tkanki, prowadząc do modelowania sylwetki, poprawy kolorytu skóry oraz jej wygładzenia. Dzięki stymulacji głębokich warstw skóry dochodzi do aktywizacji sił odpornościowych organizmu, pobudzenia fibroblastów, do produkcji kolagenu, który wpływa na jędrność i sprężystość tkanki skórnej. Zaletą masażu jest jego szybka efektywność, lecz jest ona kwestią indywidualnych predyspozycji, a lepsze efekty odniesiemy w połączeniu z ćwiczeniami ruchowym oraz przy stosowaniu odpowiedniej diety. Czynnikiem przewyższającym nad urządzeniami mechanicznymi jest technika zabiegu i fakt, że żadna aparatura nie zastąpi czucia i rąk masażysty.

Początkowo jeśli skóra zostanie uchwycona zbyt mocno, zabieg może być bolesny, szczególnie u osób o niskim progu bólu, może również pozostawiać wybroczyny skórne i siniaki. Jeden zabieg nie przyniesie efektów, dlatego też powinien być wykonywany w seriach 10-20 zabiegów, co 2-3 dni, aby skóra i tkanki miały czas na regenerację. Ale wraz z kolejnym zabiegiem w serii nieprzyjemne odczucia są mniejsze.

Sam masaż zależy od okolicy zabiegowej (m.in. uda, brzuch, pośladki) oraz wielkości zmian skórnych, ale nie powinien trwać dłużej niż 60 minut.

Masaż bańką chińską ma także szerokie zastosowanie w masażu sportowym.
Masażu tego nie polecamy osobom ze skłonnościami do pękania naczynek włosowatych skóry oraz zmianach chorobowych przebiegających ze zmianami skórnymi.

30 minut – 60 zł
60 minut – 90 zł

Decydując się na karnet zabiegowy przy pierwszym karnecie 10-ty masaż za 50 % przy drugim i kolejnych 10 masaż gratis

« Powrót do aktualności